Květen 2008

Květen 2008

8. srpna 2008 v 20:50 | Honza
Po delší pauze jsem našel čas napsat pár článků do blogu o pokračující renovaci.
V květnu jsem postupně pokračovali v demontáži jednotlivých funknčních celků
Přední náprava....
Přední náboje i ložiska vypadají zachovale. Brzdové Kotouče zkusíme jen opracovat na soustruhu.

Horní ramena jsou na odpis kvůli strženým závitům vna upevňovacích matkích osy. Rovněž horní kulové čepy jsou na odpis se zančnou vůlí. Spodní ramena se zdají v pořádku včetně čepů , jen je rez poněkud ztenčila. Vzhledem k tomu, že jde o velmi zatížené díly. Budou vyměněny za nové.
Přední nárazník je v zoufalém stavu. Po havárii byla značně poškozena ocelová výztuha i samotný vrchní uretanovaný povrch je plný děr a rýh . Protože je zalitý jako celek nezbylo než náročně postupně odřezat a oddělit od vnitřní výztuhy.
Před odvozem na pískování jsem behem dvou víkendů očistil karoserii od všech temlů gumoasfaltu a všeho možného co na ni zbylo - Vše spachtlí popřípade kartáči na vrtačce
..... a v půli května jsem měl konečně domluvené opískování karoseriie
Auto jsme hodili i s vozíkem na podvalník a jelo se...
Po týdnu jsem si auto vyzvedl a za nemalou částku převzal opískovanou karoserii. Pískování je perfektní věc, nedovedu so představit renovaci bez této metody. Kromě karoserie s ní přijdou do styku postupě všechny díly.
Opískovaná karoserie,
Nepískoval jsem části. Přestože mě kolegové varovali, nechal jsem opískovat i střechu. Bohužel jsem zjistil, že teplota tlak z piskovačky ji promáčkly, což je škoda protože byla ve výborném stavu. Bohužel pracovníci firmy, která se pískováním zabývá si tim asi moc hlavu nelámali.... Opískovánou karoserii jsem ihned natřel do Epoxidové základové barvy EPOLEX, tak aby okamžiě nezačala dále korodovat.
Nechal jsem opískovat i zadní nápravu , pružiny a další drobnější díly. Toto vše šlo do žárového zinku.

Rozebral jsem topení a klimatizační jednotku. Vnitřek spíše připomínal mýší hnízo...

Pořídil jsem ruční malou pískovací pistoli a snažil se pískovat drobější díly. Bohužel není to ono. Pistole za 1000 kč je vhodná na opravdu malé díly. Hodí se tak na šrouby a spojovací materiál. Pískovat s ní cokoliv většího je utrpení. Tlak musí být opravdu alespoň 10 barů.
Na obrázku jsou šrouby , nosíky bočních okenek, vzpěry kapoty, vrtulka alternátoru atd. Vše dám galavnicky zinkovat. Každý díl, šroub či matku fotím, změřím a společně s fotkou dám do katalogu spojovacího materiálu. Perfektně se bude hodit pro opětovnou montáž.
 
 

Reklama